Fapt divers

Noul consilier local PNL a depus jurământul în Consiliul Local Făgăraș

Consiliul Local Făgăraș are, începând de astăzi, un nou membru. În cadrul ședinței ordinare, Emanuel-Petrișor Gîrtea, reprezentant al Partidului Național Liberal (PNL), a depus jurământul și și-a preluat oficial mandatul de consilier local.

În vârstă de 34 de ani, Emanuel-Petrișor Gîrtea este de profesie tehnician electronist și ocupă locul rămas vacant în urma încetării mandatului deținut de consilierul local Cristian Urs.

Validarea mandatului și depunerea jurământului au avut loc în cadrul ședinței Consiliului Local, conform procedurilor prevăzute de legislația în vigoare.

Prin preluarea mandatului, Emanuel-Petrișor Gîrtea devine unul dintre reprezentanții PNL în legislativul local al municipiului Făgăraș pentru actualul mandat.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *