Subiectul zilei

Doliu în lumea muzicii românești. Leo Iorga s-a stins din viață

Doliu în lumea muzicii româneşti! S-a stins unul dintre cei mai iubiţi artişti!Leo Iorga a murit la 54 de ani. Solistul trupei Compact suferea de mai mulți ani de cancer și fusese operat în repetate rânduri.

“Acum 5 minute, colegul meu de trupa LEO IORGA a plecat spre o lume mai buna…DUMNEZEU SA-L IERTE. Va ramane in inimile noastre pentru totdeauna”, a scris compozitorul Adrian Ordean pe Facebook.

Leo Iorga a început să cânte de la 14 ani, în trupa liceului arădean unde a învăţat, mai întâi ca toboşar, apoi toboşar şi vocal. Dar în paralel cu muzica – aceasta fiind marea lui pasiune – a avut pe parcursul anilor şi alte meserii, fără nicio legătură cu rockul.

Mai mult AICI

Un comentariu la „Doliu în lumea muzicii românești. Leo Iorga s-a stins din viață

  • Dumnezeu sa il ierte!Melodiile lui ne-au inveselit inima.Din pacate se duc in CER marile valori ale culturii muzicale romanesti!

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Făgărașul Tău
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.