Subiectul zilei

Fata răpită din Tălmaciu, găsită în satul Vad

Luminița Carolea, minora în vârstă de 14 ani din Tălmaciu, care a fost răpită în toiul nopții de patru bărbați, a fost găsită de oamenii legii. Adolescenta a fost depistată într-un imobil din satul Vad, comuna Șercaia. Aceasta este adusă la sediul poliției pentru a lămuri ce s-a întâmplat. 

Adolescenta din Tălmaciu, pentru care a fost emisă o alertă de răpire, după ce patru bărbați au intrat în locuința ei și băgat-o cu forța într-un autoturism, a fost depistată de oamenii legii. Aceasta se afla în satul Vad. „În urmă cu câteva minute, polițiștii sibieni, cu sprijinul polițiștilor din cadrul I.P.J. Brașov, au depistat minora în cauză într-un imobil de pe raza localității Vad, comuna Șercaia, județul Brașov. Minora este în acest moment condusă la sediul I.P.J. Sibiu pentru audieri în vederea lămuririi tuturor circumstanțelor dispariției sale. Cercetările în acest caz continuă”, spune Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu.

Fata de 14 ani din Sibiu a fost răpită în timpul nopții din propria casă de patru bărbați mascați. Alerta la 112 a fost dată de părinții fetei. Ei au susținut că fata a fost răpită din casă la 3.30 dimineața de patru bărbați mascați. Părinții spun că cei patru au luat cu forța adolescenta și au urcat-o într-o mașină. Cei patru bărbați suspectați că au răpit-o au fost prinși în cursul amiezii, după ce agenții de poliție rutieră au localizat mașina dată în urmărire.

Se pare însă că ar fi vorba despre o poveste de iubire, notează observatornews.ro. Minora face parte din comunitatea romă și, speriată că părinții au promis-o unui băiat pe care ea nu-l dorește, ar fi plecat de acasă cu iubitul de 23 de ani. Familia adolescentei a sunat la 112 imediat după ce fata a dispărut, spunându-le polițiștilor că a fost răpită.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *