Căruță nesemnalizată, lovită de o mașină
Accident rutier în această seară pe drumul dintre Veneția de Jos și Comăna de Jos. Șoferul unei mașini a lovit o căruță nesemnalizată. Din fericire, nimeni nu a fost rănit iar în urma evenimentului rutier au rezultat doar pagube materiale.
„Un autovehicul, care se deplasa dinspre Comana de Jos spre Veneția de Jos, a intrat în coliziune cu un atelaj hipo, nesemnalizat. În urma impactului au rezultat doar pagube materiale. Evenimentul va fi protocolat ca tamponare.“, ne-a declarat agent de poliție Nadia Olaru, purt, de cuv. al IPJ BRAȘOV.
The specified slider is trashed.
CAND se va REGLEMENTA situatia atelajelor in regimul.circulatiei rutiere ???Trebuie introdusa OBLIGATIVITATEA asigurarii RCAa acestora..Victima /Pagubasul trebuie sa il.actioneze in judecata pe nesimtitul care si-a lasat atelajul nesemnalizt pe CAROSABIL.Asa, ii lua asigurarea si gata…Nu mai vorbesc de cazul csnd sefii astia de atelaje-CARUTASII conduc BAUTI tot pe drumuri cu regim RUTIER si sunt un pericol.lor nu li se aplica nicio lege??