IPS Laurențiu Streza, Mitropolitul Ardealului, va fi prezent la Făgăraș, la biserica de la fostul seminar

Miercuri, 8 mai este prăznuit Sfântul Ioan Evanghelistul, care este și ocrotitorul bisericii de la fostul seminar teologic din Făgăraș. Astfel că pe parcursul acestei săptămâni, credincioșii sunt așteptați la biserică pentru a participa la Sfintele slujbe. Duminică, în locașul de cult va ajunge și IPS Laurențiu Streza, Mitropolitul Ardealului care va oficia slujba cu ocazia hramului.

În săptămâna 6- 12 mai, biserica noastră îmbracă haină de sărbătoare, având loc două evenimente importante ce se vor înscrie în Cartea de Aur a parohiei noastre. 
Astfel miercuri 8 mai, prăznuim pe Sf. Ioan Evanghelistul ocrotitorul bisericii iar programul Sfintelor Slujbe se vor desfășura astfel : 
– marți la ora 18,00 Vecernia cu Litie,
– miercuri la ora 9,00 Utrenia și la ora 10 sfânta Liturghie.
– sâmbătă 11 mai 18,00 Vecernia cu litie și Utrenia
Duminică 12 mai , începând cu ora 9,30, vom avem bucuria de a-l avea în mijlocul nostru pe Înaltpreasfințitul părinte Mitropolit Dr. Laurențiu Streza, care va oficia Sfânta Liturghie , cu ocazia hramului“, potrivit preotilor parohi.
[smartslider3 slider=1]

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.