Încă un pas spre turneul semifinal

 Junioarele III de la CSM Făgăraș s-au impus în deplasarea de la Pitești și au mai făcut un pas spre calificarea la turneul semifinal. Sportivele antrenate de Marius Marocico au făcut o primă repriză foarte bună și au intrat la cabine cu o diferența de 16 goluri (31-15). În repriza a doua au jucat toate sportivele care au făcut deplasarea la Pitești, rezultatul final fiind 43-31 în favoarea echipei noastre. CSM Făgăraș : Alexandra Blaj, Roxana Suteu, Andreea Regneala, Alexandra Ghisa(2), Lavinia Heleria (9), Antonia Ghetea (7), Diana Morar (5), Giulia Moldovan (7), Teodora Nitu (1), Alexandra Bredurean, Raluca Oprea, Larisa Cerghit (12), Gabriela Danciu și Daria Pruna. În următoarea etapa CSM Făgăraș va avea o deplasare din nou dificila la Ploiești unde vor întâlni vineri, începând cu ora 13.00 echipa CSM din localitate. In cazul unei victorii la Ploiești echipa noastră este aproape calificata la turneul semifinal, o performanta deosebita datorita faptului ca toate sportivele din lotul CSM-ului joaca la o categorie mai mare de vârstă. Ultima etapa este programata in data de 1 aprilie, etapa unde CSM Făgăraș va întâlni HCM Torok Rm.Vâlcea la Făgăraș.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *