Spitalul Municipal Făgăraș vrea să cumpere trei sisteme complexe de ventilare
Secția Anestezie și Terapie Intensivă din Spitalul Municipal „Dr. Aurel Tulbure” din Făgăraș va fi dotată cu trei 3 sisteme complexe de ventilație mecanică invazivă și neinvazivă. Pentru achiziționarea lor, spitalul din Făgăraș a lansat o licitație cu o valoare estimată de 575.999 lei, cu tot cu TVA, termenul de depunere a ofertelor fiind 5 octombrie.
Conform informațiilor disponibile pe site-ul platformei electronice de achiziții publice, termenul de livrare și instalare a echipamentelor este de trei luni de la data intrării în vigoare a echipamentelor, iar furnizorul va trebui să asigure o garanție de 24 de luni pentru acestea. Același furnizor va trebui să asigure service post-garanție timp de 10 ani.
O altă obligație a furnizorului va fi să asigure instruirea personalului medical care va opera cele trei sisteme de ventilare.
The specified slider is trashed.