Președintele CJ Brașov, Adrian Veștea, anunță că testul pentru coronavirus a ieșit negativ
Președintele Consiliului Județean Brașov, Adrian Veștea, a anunțat pe pagina sa de Facebook că rezultatul testului pentru coronavirus este negativ.
„Rezultatul testului pentru COVID-19, pe care l-am facut ieri, este negativ! Voi rămâne în autoizolare pentru 14 zile, până în data de 23.03.2020 și voi repeta testul în ziua a 12-a, conform protocoalelor în vigoare! Respectați recomandările autorităților și informați-vă doar din surse oficiale! Multă sănătate tuturor!“, a scris Adrian Veștea pe rețeaua de socializare.
Reamintim că acesta a anunțat ieri că va face testul pentru COVID-19 după ce a participat, la începutul săptămânii, la sedința Biroului Permanent Național al partidului, unde a participat și senatorul Vergil Chițac, depistat ulterior pozitiv la coronavirus.
The specified slider is trashed.