Junioarele 3 de la CSM Făgăraș, la a treia victorie, în Campionatul Național

Junioarele 3 de la CSM Făgăraș au obținut miercuri o nouă victorie în cadrul seriei F a Campionatului Național. Adversară a fost CSS Sighișoara, echipa care venea la Făgăraș cu o victorie și o înfrângere. Încă de la începutul meciului, sportivele antrenate de Roxana Varga si Marius Marocico au pus stăpânire pe joc conducând cu 6-1 (min.6) ; 10-3 ( min.9) ; 12-5 (min.10) , la pauza intrându-se cu 23-13. În cea de-a doua repriză, diferența a crescut treptat, rezultatul final fiind 45-25.

„Am făcut un joc destul de bun, suntem mulțumiți de rezultat dar am si avut numeroase greseli individuale.”, ne-a declarat Marius Marocico, antrenor CSM Făgăraș.

CSM Fagaras : Aldea, Rosca, Uta, Cerghit (15), Vintu, Cristea, Cucu (2), Andreias (4), Pruna (17), Ludu (5), Hinganita, Farcas, Orban (2).

Antrenori : Varga Roxana si Marocico Marius.

În etapa viitoare, CSM va întâlni în deplasare formația CSS Odorhei, duminica începând cu ora 12.00.