foto: arhiva

Se anunță patru zile în care făgărășenii și toți turiștii, care se vor afla în orașul nostru, vor putea să se bucure de surprizele pregătite cu ocazia „Zilelor Cetății Făgărașului“. Începând de joi, 15 august și până duminică, 18 august, Făgărașul va fi în sărbătoare. Având în vedere faptul că Primăria Făgăraș a câștigat un proiect de reabilitare a cetății în valoare de 5.000.000 de euro, care va trebui implementat începând cu luna august, anul acesta „Zilele Cetății Făgăraș“ vor fi organizate  pe Stadionul Municipal.

De asemenea, în perioada 15 – 18 august 2019, în parcarea din fața Cetății Făgăraș, vor fi prezenți meșteșugarii, scutierii și Calfele și, tot acolo, se va desfășura ”Grădinița medievală”.

PROGRAM SCENĂ

Joi, 15 august 2019

16.00 – Ansamblul Clubul Copiilor Făgăraș

16.10 – Ansamblul ”Fiii brâncovenilor” Sâmbăta de Sus

16.15 – Nicoleta Șchiopea, Filip Denisa, Roberta și Jesika Corciu, Bianca Butum, Larisa Bera, Alicia Călin, Bianca Maria Mijea, Andreea Lungu, Daria Ganea, Roxana Ciolan

16.35 – Andreea Sarsamă

16.45 – Tabără Filuț

16.55 – Ansamblul Junii Hârseniului

17.05 – Mugurași făgărășeni

17.15 – Ansamblul Junii Hârseniului

17.25 – Mugurași făgărășeni

17.35 – Ansamblul Plaiurile Șincii

17.50 – Comaniciu Marian

18.00 – Vlăduța Lupău

18.50 – Georgia Maga

19.00 – Dariana Cozma

19.10 – Cezara Borcea

19.15 – Deschidere oficială

19.25 – Ansamblul ”Făgărașul” – copii

19.35 – Grupul ”Cetină de Brad”

19.55 – Ansamblul ”Horița” din Lisa

20.10 – Ansamblul ”Făgărașul” – copii

20.20 – Sorin Urdea

20.30 – Gheorghe Berian

20.40 – Ștefan Ramba

20.45 – Viorica Cerbu

20.55 – Flaviu Florea

21.05 – Mădălina Grama

21.15 – Cristian Pomohaci

21.45 – Ansamblul Profesionist Cindrelul Junii Sibului, Ovidiu Homorodean, Codruța Rodean, Nelu Albu, Mihai Teacă

23.00 – final

 

VINERI, 16 AUGUST 2019

16.00 – Grupul de copii Sirinx

16.30 – Ansamblul folcloric ”Junii Becleanului” – copii

16.40 – Dobrin Auraș

16.50 – Carmina Tatomir

17.00 – Dragoș Gușeilă

17.10 – Miruna Dărăbanț

17.20 – Ansamblul folcloric ”Junii Beclenului” – copii

17.30 – Lorena & Radu Adam

17.50 – Ansamblul folcloric ”Ceata Făgărașului”

18.00 – Bogdan Bucur

18.10 – Mirela Pascu

18.20 – Ansamblul folcloric ”Ceata Făgărașului”

18.25 – Ansamblul folcloric ”Junii Beclenului”

18.35 – Rareș Șerban

18.40 – Ansamblul folcloric ”Ceata Făgărașului”

18.50 – Ioana Bogdan

19.00 – Ansamblul folcloric ”Ceata Făgărașului”

19.05 – Ansamblul folcloric ”Junii Becleanului”

19.15 – Adrian Barbu

19.25 – Bogdan Georgescu

19.35 – Mioara Greavu

19.45 – Iulia & Horațiu Haiduc

19.55 – Ansamblul folcloric ”Făgărașul”

20.05 – Adina Roșca & Cătălin Doinaș

20.25 – Ansamblul folcloric ”Făgărașul”

20.35 – Ionuț Langa

21.05 – Dana Goleț

21.15 – Ansamblul folcloric ”Voitegeana” & Ciprian Pop

22.00 – Nicoleta Voica

22.50 – final

 

SÂMBĂTĂ, 17 AUGUST 2019

18.00 – Trupa de dans Hänsel și Grettel

18.30 – Grupul Prietenia Cincu

19.00 – Grupul de copii al Clubului Copiilor Făgăraș

19.30 – Feher Katalin & Gerebenes Ede

19.50 – Centrul Artist pentru Arta

20.35 – Kimberly Constantinică

20.45 – Căluțu Ruxandra

21.05 – Chasing Fireflies

22.00 – Vama

23.00 – FINAL

DUMINICĂ, 18 AUGUST 2019

18.00 – Anca Urmaciu

18.15 – Grupul de copii Sirinx

18.45 – Teodora Tărcuță

19.00 – Claudia Sax

19.30 – George Rotaru

20.00 – Daniel Ignat & Andy Roll

21.00 – Ioana Ignat

21.45 – Andra

23.00 – ARTIFICII