Se anunță patru zile în care făgărășenii și toți turiștii care vor vizita cetatea noastră, vor putea să se bucure de surprizele pregătite cu ocazia „Zilelor Cetății Făgărașului“. Începând de joi, 16 august și până duminică, 19 august, Făgărașul va fi în sărbătoare. 

Programul „Zilelor Cetății Făgăraș“:

CETATEA FĂGĂRAȘ

Joi, vineri, sambata –  Grădinița medievală între 17.00 – 20.00

Vineri, sâmbătă – între 13.00 – 20.00 – Ordinul Cavalerilor de Muhlbach

 

SCENĂ

Joi, 16 august 2018

16.00 – Ansamblul Clubul Copiilor Făgăraș

16.10 – Daria Ganea, Roberta și Jesika Corciu, Larisa Bera, Bianca Mija, Andreea Lungu, Alicia Călin, Butum Bianca

16.45 – Ansamblul Junii Hârseniului

16.55 – Mugurași făgărășeni

17.05 – Ansamblul Junii Hârseniului

17.15 – Mugurași făgărășeni

17.25 – Ansamblul Plaiurile Șincii

17.40 – Ansamblul Dor Părăian + Paula Comaniță

18.00 – Ansamblul Făgărașul – copii

18.20 – Ansamblul Horița din Lisa

18.40 – Ansamblul Făgărașul – copii

19.00 – Deschidere oficială

19.30 – Iulia & Horațiu Haiduc

19.40 – Dana Goleț

19.50 – Ionuț Langa

20.15 – Sava Negrean Brudașcu

21.00 – Dumitru Fărcaș

21.40 – Corala Armonia

23.30 – final

 

VINERI, 17 AUGUST 2018

16.00 – Grupul de copii Sirinx

16.30 – Ansamblul Junii Beclenului – copii

16.40 – Carmina Tatomir

16.50 – Ansamblul Junii Beclenului – copii – rară și hațegană

17.00 – Dariana Cozma

17.05 – Cezara Burcea

17.10 – Dragoș Gușeilă

17.20 – Ansamblul Junii Becleanului – brâu

17.25 – Rareș Șerban

17.35 – Ansamblul Ceata Făgărașului – Oaș

17.45 – Georgiana Pătrînjel

17.55 – Ansamblul  Junii Becleanului – Șomeș

18.05 – Bogdan Bucur

18.15 – Ansamblul Ceata Făgărașului – Codru

18.20 – Bogdan georgescu

18.30 – Mirela Pascu

18.40 – Gheorghe Berian

18.50 – Ansamblul Ceata Făgărașului – Moldova

19.00 – Anca Urmaciu

19.10 – Ioana Bogdan

19.20 – Ștefan Ramba

19.30 – Mădălina Grama

19.40 – Radu Brescan

19.50 – Ansamblul Junii Becleanului – Oltenia

20 .00 – Flaviu Florea

20.10 – Mioara Greavu

20.20 – Mioara Marinca

20.30 – Ansamblul Junii Becleanului – Banat

20.35 – Viorica Cerbu

20.45 – Mariana Șandru

20.55 – Ansamblul Ceata Făgărașului

21.00 – Mihai Teacă

21.10 – Ansamblul Făgărașul

21.20 – Adina Roșca & Cătălin Doinaș

21.35 – Sebastian Stan

22.00 – Ansamblul Făgărașul

22.10 – Nicoale Furdui Iancu & Orchestra Crai Nou

23.00 – Ansamblul Făgărașul

23.10 – final

 

SÂMBĂTĂ, 18 AUGUST 2018

18.00 – Grupul Prietenia Cincu

18 .30 – Grupul de copii Sirinx

19.00 – Grupul de copii al Clubului Copiilor Făgăraș

19.30 – Centrul Artist pentru Arta

20.15 – Căluțu Ruxandra

20.30 – Dusty

21.20 – Walter Ghicolescu

22.00 – Voltaj

23.00 – FINAL

 

DUMINICĂ, 19 AUGUST 2018

18.30 – Hansel si Grettel

19.00 – Smart band

20.00 – Daniel Ignat & Andy Roll

21.00 – Annes

21.40 – Mihai Teacă

22.00 – Holograf

23.00 – ARTIFICII

 

Suntem si pe:
0