Echipa noastră de handbal se întărește!

foto.handbalvolei.ro

CSM Făgăraș vrea să-și întărească echipa.  Astfel că Liviu Andrieș a dorit încă un jucător cu experiență la linia de 9 metri, să poată evolua atât pe atac, cât și pe apărare.

Dorința i-a fost îndeplinită de către conducerea clubului, care a bifat o înțelegere pe un an și jumătate, cu jucătorul născut în București, Cosmin Capotă.

În vârstă de 27 de ani, Cosmin Capotă a jucat în sezonul 2015-2016, împreună cu Răzvan Szopka și Emilian Turcu, la CSM Ploiești, apoi în sezonul următor la Dinamo București, unde a și bifat câteva partide în Champions League și a câștigat titlul de campion.

Convocat la naționala României pentru Campionatul Mondial Universitar din Malaga 2016, acesta a intrat și în vizorul lui Xavier Pascual, care în luna ianuarie anul curent, l-a convocat pentru un stagiu de pregătire în capitală.

Sezonul actual l-a început la Politehnica Iași, de unde a hotărât să vină la echipa din orașul nostru.

sursa.csmfagaras.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.