Încă o victorie pentru junioarele III de la CSM Făgăraș

Etapa a VII-a a Campionatului de handbal junioare III a adus față în față echipa CSM Făgăraș și LPS Viitorul Pitești, echipă cu jucătoare bune, unele dintre ele jucând și la nivelul junioarelor II. Fetele noastre au făcut un meci foarte bun conducând pe toată durata partidei. Încă din minutul 6, CSM a preluat conducerea 7-2, urmând ca diferența să crească 15-7 ; 20-9 și 21-10 la pauză. În cea de-a doua repriză s-a păstrat diferența din prima cu toate că ambele echipe au făcut schimbări semnificative de lot. Pentru formația noastră au jucat: Blaj Alexandra, Șuteu Roxana, Regneală Andreea, Heleria Lavinia (11g), Ghețea Antonia (12g), Morar Diana (1g), Moldovan Giulia, Marian Daria, Nițu Teodora, Bredurean Alexandra (1g), Oprea Raluca, Ghișa Alexandra, Cerghit Larisa (5g) și Danciu Gabriela. Următoarea partidă se va disputa duminica, 5 noiembrie la Făgăraș împotriva echipei CSM Ploiești. În acest moment, echipa făgărășeană ocupă locul 3 cu 8 puncte din 9 echipe, la egalitate cu CSS Târgoviște