afis zilele cetatiiProgram CETATEA FĂGĂRAȘ 18 – 21 august

Joi, 18 august, ora 21.00 – Filmul Cinema, mon amour (curtea interioară a cetății)

Vineri, 19 august, 16.00 – 20.00 – Grădinița medievală

Vineri, 19 august, 21.00 – Filmul Povești trăsnite/Wild Tales (curtea interioară a cetății)

Vineri, 19 august – sâmbătă, 20 august – Lupte cu diferite categorii de arme, dansuri medievale, școala micilor scutieri, activități interactive, paradă

Sâmbătă, 20 august, ora16.00 – 20.00 – Grădinița medievală

Sâmbătă, 20 august, ora 18.00 – Trupa ILUSTRUL TEATRU – Piesa de teatru CAPRA CU TREI IEZI, după Ion Creangă; Dramatizare: Florin Antoniu; Regia: Vladimir Vărzaru

Sâmbătă, 20 august, ora 21:00 –  Filmul Despre oameni și oi/Rams (curtea interioară a cetății)

Duminică, 21 august, ora 16.00 – 20.00 – Grădinița medievală

Duminică, 21 august, ora 18.00 – Trupa ILUSTRUL TEATRU – Întâmplare cu haz, de Carolo Goldoni; Regia: Vladimir Vărzaru; (intrarea în Cetatea Făgăraș)

 

VIDEO – MAPPING CETATEA FĂGĂRAȘ 725

Vineri și sâmbătă, 19 și 20 august, ora 23.00 – zidul Cetății Făgăraș – latura sudică

 

Cupa STOLNICUL CETĂȚII FĂGĂRAȘ

Joi, 18 august, ora 14.00 – Platoul din fața Casei municipale de Cultură Făgăraș

 

AFTER – PARTY (parcarea Cetății Făgăraș)

19 august, ora 23.00 – Copacabana Beach Party

20 august, ora 23.00 – Malibu Beach Party

21 august, ora 23.00 – Sunrise Beach Party

TABĂRA CERCETĂȘEASCĂ – CERCETAȘII TĂRII FĂGĂRAȘULUI

18, 19, 20 august – Terasa Litoral

 

 Program scenă

Joi, 18 august 2016

16.30 – Loredana Gașpar

16.40 – Ansamblul PRIETENIA din Cincu

17:10 – Ansamblul PLAIURILE ȘINCII – dans

17.20 – Julia Chichernea

17:30 – Ansamblul PLAIURILE ȘINCII – dans

17:40 – Anca Taftă

17:50 – Ansamblul PLAIURILE ȘINCII – dans

18:00 – Ansamblul din Părău

18:10 – Larisa Bera

18:20 – Introducere Orchestra

18.25 – Andrada Munteanu

18.30 – Diana Gozgar

18:40 – Carmina Tatomir

18:50 – Mădălina Isăilă

19:00 – Georgiana Pătrînjel

19.10 – Ansamblul COMORILE ARPAȘULUI

19:30 – Anca Urmaciu – nai

19:40 – Mirela Pascu

19.50 – Ansamblul PURTATA AVRIGULUI

20:10 – Ștefan Ramba

20.20 – Iulia Haiduc

20:30 – Ansamblul CEATA FĂGĂRAȘULUI – dans

20:40 – Mioara Marinca

20:50 – Ansamblul CEATA FĂGĂRAȘULUI – dans

21:00 – Ionela Tudor Roșca și Constantin Tudor

21:20 – Ansamblul CEATA FĂGĂRAȘULUI – dans

21:30 – Bogdan Georgescu

21:40 – Ansamblul Junii Becleanului – dans

21:50 – Mădălina Grama

22:00 – Ansamblul Junii Becleanului – dans

22:10 – Cristian Pomohaci

22:40 – Ansamblul Junii Becleanului – Obicei de nuntă

23:10 – final

 

Vineri, 19 august 2016

16.40 – Mihaela Șerban

16.50 – Elisa Paler

17:00 – Raul Bercheș

17:10 – Cuticăpean Maria

17.20 – Ansamblul Copacel

17.40 – Ansamblul Korona Brasov

18:00 – Ansamblul de la Recea

18:10 – Mugurași făgărășeni

18:20 – Ansamblul FĂGĂRAȘUL – copii

18:30 – Mugurași făgărășeni

18:40 – Ansamblul FĂGĂRAȘUL – copii

18:50 – Dragoș Gușeilă

18.55 – Introducere Orchestră CMC

19:00 – Gheorghe Berian

19:10 – Ansamblul din Șercaia

19:20 – Flaviu Florea

19:30 – Ansamblul Șinca Nouă – dans

19:40 – Mioara Greavu

19:50 – Ansamblul Șinca Nouă – dans

20:00 – Viorica Cerbu

20:10 –  Mariana Șandru

20:20 – Ansambul Șinca Nouă – dans

20:30 – Dana Goleț

20.40 – Fanfara Șinca Nouă

20:50 – Adina Roșca și Cătălin Doinaș

21.10 – Ansamblul Făgărașul – dans

21.20 – Mihai Teacă

21:30 – Ionuț Langa

22:15 – Ansamblul Făgărașul – dans

22:25 – Pr Marius Ciprian Pop

23:00 – Ansamblul FĂGĂRAȘUL – dans

23.10 – final

Sâmbătă, 20 august 2016

18:30 – Hansel si Grettel

  1. 40 – Maria Alexandra Popa

18.55 – Alin Myhu

19.10 – Hansel si Grettel

19:15 – Bianca Mateoniu

19:30 – Radu Ghișoiu

19.50 – Trupa DIN FIER

20:50 – Daniel Ignat & Andy Roll

21.50 – Compact

22:50 – final

 

Duminică, 21 august 2016

19:00 – Clubul copiilor Făgăraș – secția canto

19.40 – Alexxa

Cătălina Neacșu

Sandra

Timea Szackas

20.40 – Mihai Teacă

21:10 – Nicole Cherry

22:00 – Antonia

23.00 – final