sursa foto: ebihoreanul.ro - Roby Boros
sursa foto: ebihoreanul.ro – Roby Boros

CSM Făgăraş va debuta, pentru prima dată în istorie, în Liga Naţională de handbal, la Suceava.
Liga Națională de Handbal masculin începe în weekend-ul 26-28 august. Iată programul complet al turului:

Etapa I:
HC Adrian Petrea-HC Odorhei
CSU Suceava-CSM Făgăraș
HCDS Constanța-Poli Timișoara
AHC Dunărea Călărași-CSM București
HC Vaslui-Potaissa Turda
Dinamo București-CSM Satu Mare
CSM Focșani-CSA Steaua București

Etapa II:
HC Odorhei-CSA Steaua București
CSM Satu Mare-CSM Focșani
Potaissa Turda-Dinamo București
CSM București-HC Vaslui
Poli Timișoara-Dunărea Călărași
CSM Făgăraș-HCDS Constanța
HC Adrian Petrea-CSU Suceava

Etapa III:
CSU Suceava-HC Odorhei
HCDS Constanța-HC Adrian Petrea
Dunărea Călărași-CSM Făgăraș
HC Vaslui-Poli Timișoara
Dinamo București-CSM București
CSM Focșani-Potaissa Turda
CSA Steaua București-CSM Satu Mare

Etapa IV:
HC Odorhei-CSM Satu Mare
Potaissa Turda-CSA Steaua București
CSM București-CSM Focșani
Poli Timișoara-Dinamo București
CSM Făgăraș-HC Vaslui
HC Adrian Petrea-Dunărea Călărași
CSU Suceava-HCDS Constanța

Etapa V:
HCDS Constanța-HC Odorhei
Dunărea Călărași-CSU Suceava
HC Vaslui-HC Adrian Petrea
Dinamo București-CSM Făgăraș
CSM Focșani-Poli Timișoara
CSA Steaua București-CSM București
CSM Satu Mare-Potaissa Turda

Etapa VI:
HC Odorhei-Potaissa Turda
CSM București-CSM Satu Mare
Poli Timișoara-CSA Steaua București
CSM Făgăraș-CSM Focșani
HC Adrian Petrea-Dinamo București
CSU Suceava-HC Vaslui
HCDS Constanța-Dunărea Călărași

Etapa VII:
Dunărea Călărași-HC Odorhei
HC Vaslui-HCDS Constanța
Dinamo București-CSU Suceava
CSM Focșani-HC Adrian Petrea
CSA Steaua București-CSM Făgăraș
CSM Satu Mare-Poli Timișoara
Potaissa Turda-CSM București

Etapa VIII:
HC Odorhei-CSM București
Poli Timișoara-Potaissa Turda
CSM Făgăraș-CSM Satu Mare
HC Adrian Petrea-CSA Steaua București
CSU Suceava-CSM Focșani
HCDS Constanța-Dinamo București
Dunărea Călărași-HC Vaslui

Etapa IX:
HC Vaslui-HC Odorhei
Dinamo București-Dunărea Călărași
CSM Focșani-HCDS Constanța
CSA Steaua București-CSU Suceava
CSM Satu Mare-HC Adrian Petrea
Potaissa Turda-CSM Făgăraș
CSM București-Poli Timișoara

Etapa X:
HC Odorhei-Poli Timișoara
CSM Făgăraș-CSM București
HC Adrian Petrea-Potaissa Turda
CSU Suceava-CSM Satu Mare
HCDS Constanța-CSA Steaua București
Dunărea Călărași-CSM Focșani
HC Vaslui-Dinamo București

Etapa XI:
Dinamo București-HC Odorhei
CSM Focșani-HC Vaslui
CSA Steaua București-Dunărea Călărași
CSM Satu Mare-HCDS Constanța
Potaissa Turda-CSU Suceava
CSM București-HC Adrian Petrea
Poli Timișoara-CSM Făgăraș

Etapa XII:
HC Odorhei-CSM Făgăraș
HC Adrian Petrea-Poli Timișoara
CSU Suceava-CSM București
HCDS Constanța-Potaissa Turda
Dunărea Călărași-CSM Satu Mare
HC Vaslui-CSA Steaua București
Dinamo București-CSM Focșani

Etapa XIII:
CSM Focșani-HC Odorhei
CSA Steaua București-Dinamo București
CSM Satu Mare-HC Vaslui
Potaissa Turda-Dunărea Călărași
CSM București-HCDS Constanța
Poli Timișoara-CSU Suceava
CSM Făgăraș-HC Adrian Petrea