Handbaliștii făgărășeni s-au impus și la Sebeș

handbal sebesÎn cea de-a XXV-a etapă a Campionatului Național de Handbal, CSM Făgăraș s-a impus la Sebeș împotriva echipei ACS Muhlbach Sebeș. Calificați deja de pe primul loc în liga națională, sportivii noștri au început meciul foarte relaxați dând posibilitatea gazdelor să conducă pe tabelă chiar și la 5 goluri în minutul 18 (10-5). Până la pauză diferența s-a redus la 2 goluri și anume 12-10. În cea de-a doua repriza CSM a apăsat pedala de accelerație și s-a distanțat în minutul 50 la 4 goluri (23-27) iar la final au rămas doar două 27-29. În această partidă s-a rulat tot lotul avut la dispoziție. Principalii marcatori pentru echipa noastră au fost Frățilă (9 goluri), Arsene (5 goluri), Nagy și Istrate (câte 4 goluri). Următoarea etapă (ultima) va avea loc sâmbată, 21 mai de la orele 12.00.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.