Listele complete cu candidaţii pentru funcţia de primar şi de consilier local

bunCandidaturile depuse pentru alegerile locale din iunie rămân azi definitive, potrivit calendarului electoral.
Partidele politice, alianţele electorale, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi au avut termen până pe 26 aprilie să depună, în scris, candidaturile pentru consiliile locale, primari şi consiliile judeţene.
În această perioadă, au fost soluţionate contestaţiile depuse în cazul anumitor candidaturi înscrise în cursa pentru locale.

Pe site-ul Primăriei Făgăraş a fost postat astăzi procesul verbal al Biroului Electoral de Cicumscripţie nr. 3 al Municipiului Făgăraş privind rămânerea definitivă a candidaturilor depuse. Astfel, în cursa pentru fotoliul de primar s-au înscris 7 candidaţi şi pentru că nu s-au înregistrat contestaţii, Biroul Electoral de Cicumscripţie Făgăraş a constatat rămânerea definitivă a următoarelor candidaturi:

  1. Postolache Nicolae – PER
  2. Sucaciu Gheorghe – candidat independent
  3. Mănduc Constantin Sorin – PNL
  4. Androne Bogdan – Ionuţ – Asociaţia Partida Romilor Pro Europa
  5. Negrilă Ion- PSD
  6. Văcariu Vasile – PND
  7. Cîrje Cătălin George – ALDE

Pentru funcţia de consilier local:

Partidul Alianţa Democraţilor şi Liberalilor

  1. Popa Ovidiu Nicolae
  2. Cîrje Cătălin George
  3. Boeriu Iancu
  4. Judele Olga Michaela
  5. Poparad Gheorghe Cosmin
  6. Taban Petre Daniel
  7. Boldiş Lavinia Elena
  8. Puiuleţ Gheoghe
  9. Ştirbu Cosmin Gheorghe
  10. Dănilă Ovidiu Eugen
  11. Pascu Eva
  12. Neguţă Victor Dorel
  13. Hordean Mara
  14. Flucuş Paul Aurel
  15. Chichernea Gheorghe
  16. Roşu Codruţa Maria
  17. Sârbu Gligorie
  18. Dragotă Bogdan Ciprian
  19. Rădulescu Cristina Mihaela
  20. Berian Georgeta
  21. Boeriu Maria Mihaela
  22. Manta Gheorghe Andrei
  23. Ungur Marius
  24. Delcea Cornel

Partidul Social Democrat

1.Negrilă Ion

  1. Popa Mihai Valentin
  2. Bogdan Ion
  3. Motoc Alexandru
  4. Alexandru Florin
  5. Lup Lucian- Gheorghe
  6. Suciu Andreea Oana
  7. Szasz Alexandru Cătălin
  8. Drăgoiu Gheorghe Tiberiu
  9. Clonţ Dan Valentin
  10. Pandrea Viorica Mihaela
  11. Solomon Marius
  12. Cârlan Anca
  13. Aldea Iuliana
  14. Streza Ioan Armand
  15. Ioniţă Ileana
  16. Comaniciu Adriana Liana
  17. Sin Gieanina Camelia
  18. Bardaşuc Ilie
  19. Ioani Liviu
  20. Rusu Ioan
  21. Predescu Radu Alexandru
  22. Toanchină Marius Gheorghe
  23. Goian Mihai Ionel

Partidul Naţional Liberal

  1. Mănduc Constantin Sorin
  2. Mazilu Alexandru Dorin
  3. Mogoş Remus Miron
  4. Motoc Carla
  5. Gabor Constantin Aurelian
  6. Ungureanu Bogdan Cristian
  7. Bobeş Mircea
  8. Lascu Iulian
  9. Husea Virgil
  10. Pintea Cornel Octavian
  11. Canja Lucian
  12. Gavrilă Dan Dionisie
  13. Ciordaş Eugenia
  14. Dobrea Adina Ionela
  15. Mehedinţu Ion
  16. Pandrea Dan
  17. Cerghizan Marius Ioan
  18. Pascu Ionuţ Radu
  19. Cenţiu Magdalena Florina
  20. Leabu- Cornea Iuliana Florentina
  21. Gorgovan Edith Anna Maria
  22. Marian Victor
  23. Muşat Florin Valentin
  24. Mareş Ioan

 

Partidul Naţional Democrat

  1. Văcariu Vasile
  2. Ciopaşu Ioan
  3. Răducă Alexandru
  4. Pop Gabriel Eugen
  5. Ghircoiaş Vichente Gheorghe
  6. Panait Ştefan
  7. Văcariu Marian Nicolaie
  8. Stoica Camelia Maria
  9. Polmolea Doru
  10. David Simona Carmen
  11. Răduca Alexandra
  12. Piticaş Floarea
  13. Dobrin Gabriel Ilie
  14. Văcariu Gheorghe
  15. Căpâlna – Năstase Marius
  16. Stoica Florin
  17. Suciu Ana – Claudia
  18. Mândrean Dănuţ Ioan
  19. Stoica Ioan
  20. Boţea Adina Elena
  21. Bârsan Parasca
  22. Bucur Romeo
  23. Kalman Ioan
  24. Marin Ioan

 

Partidul Ecologist Român

  1. Postolache Nicolae
  2. Malene Petru
  3. Ţeţiu Nicolae Ciprian
  4. Gârlea Georgeta
  5. Ludu Gheorghe
  6. Ardelean Victor
  7. Nişcov Nineta
  8. Balea Adrian Ioan
  9. Ţeţiu Mihai Alexandru
  10. Stoica Roxana
  11. Mateiaş Cătălin
  12. Popa Gheorghe
  13. Manoilă Gheorghe
  14. Mercurean Ioan
  15. Vlaicu Mioara
  16. Bujor Lucian Dorel
  17. Năftănăilă Gheorghe
  18. Bica Ioan Mihai
  19. Leabu Ioan Dumitru
  20. Popa Viorica
  21. Postolache Teodora Gheorghina
  22. Mînzu Viorica
  23. Mercurean Ioan Cristian
  24. Stoican Teodor Cătălin

Forumul Democrat al Germanilor România

 

  1. Stengel Norbert
  2. Drăghici Cristian Gabriel
  3. Şuteu Marilena Dorina
  4. Ercău Bruno
  5. Nicoară Ciprian Ionuţ
  6. Neubert Esther Christiane
  7. Lascu Vasile
  8. Klein Johannes
  9. Tarczali Alexandru
  10. Nedelcu Iulia Anca
  11. Moroşan Sandu Marian
  12. Kessler Johan
  13. Mija Lucian Victor
  14. Montsch Wilhelm
  15. Hedea Delia Alexandra
  16. Mărginean Anitha
  17. Hogea Ovidiu Constantin
  18. Keppler Wolfgang
  19. Motoc Viorica
  20. Hedea Nicoleta Ana
  21. Aldea Ioan
  22. Brandstetter Frideric
  23. Pop Călin Constantin
  24. Lurtz Alfred

Partidul Mişcarea Populară

1.Tătar Daniel Mihai

  1. Popa Ciprian Bogdan
  2. Comanici Ciprian Daniel
  3. Avram Sorin Mihai
  4. Antal Cezar Valer
  5. Mânea Maria Ramona
  6. Iaru Valentin
  7. Antochi Gheorghe Marian
  8. Surdu Anca Ioana

10.Tătar Adriana

11.Filip Octavian Dumitru

  1. Tătar Corina Ileana
  2. Bălcăcean Alexandru
  3. Cozma Paul
  4. Stretea Ancuţa
  5. Ciocan Alexandru Ştefan
  6. Filip Ioana
  7. Costan Mirela
  8. Vezeteu Andreea
  9. Mihalcia Florinel
  10. Gulu Andreea Maria
  11. Popa Lavinia Maria
  12. Văduva Corina
  13. Năftănăilă Ioan

 

Partidul România Mare

  1. Serendac Gheorghe
  2. Anca Ducu Mircea
  3. Burlea Gheorghe Mihai
  4. Burlea Simona
  5. Boeriu Ştefan
  6. Roşca Mioara Eugenia
  7. Irimia Ion
  8. Mânecuţă- Moraru Dragoş
  9. Moraru Maria
  10. Blendea Marinela
  11. Cichi Angela
  12. Tiliban Gheorghe
  13. Radu Gheorghe
  14. Moldovan Adrian
  15. Grama Nicolae
  16. Iarca Geta
  17. Aroşculesei Marius Ionuţ
  18. Rogozea Adina Lygia
  19. Vasilachi Olga
  20. Funariu Ioan
  21. Iacob Valentin Gheorghe
  22. Piţu Mihaela Florentina
  23. Nep Viorica
  24. Moldovan Sanda

 

 

Asociaţia Partida Romilor „Pro Europa“

1.Androne Bogdan Ionuţ

  1. Biza Radu Stelian
  2. Rîpa Ioan
  3. Gozgar Stelian
  4. Milea Ioan
  5. Voicu Felicia Antonia
  6. Panazean Darius Valentin
  7. Biza Ioan
  8. Rusu Vasile
  9. Crişan Gheorghe
  10. Predescu Emilian
  11. Cristea Alexandru
  12. Leabu Marian Alexandru
  13. Ciocănelea Mircea
  14. Sorodoc Aurora Liana
  15. Irod Ciprian Ionuţ
  16. Konnerth Ciprian
  17. Stoica Gheorghe
  18. Dăruş Ioan Florin
  19. Racoţea Cornel

 

UNPR

  1. Szalad Cătălin Corneliu
  2. Gib Gheorghe
  3. Stejeroiu Gheorghe Adrian
  4. Lupu Dorin
  5. Dumitrescu Valentin Alexandru
  6. Gib Marian Gheorghe
  7. Gîngă Marius Octavian
  8. Mihu Florin Romul
  9. Gurtlinger Emilian
  10. Nichitoi Dumitru
  11. Moldoveanu Cristian Iulian
  12. Mija Florin
  13. Queller Eva
  14. Szalad Claudia Maria
  15. Mâinea Dumitru
  16. Paveliuc Victor
  17. Taulea Gheorghiţă
  18. Niţu Dumitru
  19. Guşeilă Mircea Ioan

UDMR

1.Grepaly Emil

  1. Szekesi Tokes Tibor
  2. Marin Eva
  3. Nagy Levente
  4. Szekesi Tokes Tunde- Eva
  5. Szabo Gavrilă
  6. Marin Benone
  7. Moldvan Gizella
  8. Cociardi Margareta

10.Szabo Ladislau

  1. Albu Maria Elisabeta
  2. Szabo Eva
  3. Torok Ioan
  4. Nagy Iliko Elisabeta
  5. Szasz Margareta
  6. Benedek Eva
  7. Grepaly Ida
  8. Torok Andras
  9. Lederer Embacher Eleonora Paraschiva

 

Partidul Verde

  1. Bujor Ioan
  2. Gottschling Valter
  3. Bujor Carmen Violeta
  4. Pîrvan Valeriu
  5. Şerban Alina Maria
  6. Drăgoiu Mădălin
  7. Pîrvan Georgiana
  8. Popa Mircea
  9. Enescu Simonica
  10. Berescu Mihai

 

Candidat Independent – Vintilă Cristian Petru

 

Campania electorală pentru alegerile locale va începe vineri, 6 mai, şi se va încheia pe 4 iunie.
Pe 5 iunie românii cu drept de vot sunt chemaţi la urne pentru a-şi alege primarii, consilierii locali şi judeţeni. Votarea va începe la ora 7,00 şi se se va încheia la ora 21,00.

 

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.