S-a reluat Campionatul Naţional de Handbal

 

12200448_1506905102935966_1913453450_nSâmbătă, 30 ianuarie s-a reluat Campionatul naţional de handbal juniori I, echipa CSS Făgăraş deplasându-se la Sf. Gheorghe pentru meciul cu CSS-ul din localitate. Echipa noastră a condus pe toată durata meciului, uneori şi la 7 goluri diferenţă, dându-i posibilitatea prof. Ivan Cătălin să ruleze tot lotul avut la dispoziţie.

 Scor final CSS Sf.Gheorghe – CSS Făgăraş 33-36 (17-21).

CSS Făgăraş : Ursu, Troanca, Florea – portari ; Hudiţean (2), Bobocea (4), Bica, Gavrilă (8), Niculescu (6), Giurgiu (12), Pintilie, Cerghit (2), Bera (2).

Următoarea etapă, CSS Făgăraş va juca acasă împotriva echipei CSS Sighişoara.

Tot în acest sfârşit de săptămână s-a reluat întrecerea şi la nivelul juniorilor III. CSS Făgăraş a primit vizita echipei LPS Tg. Mureş de care a dispus cu scorul de 43-23 (18-8). Meciul a fost la discreţia echipei noastre care a condus în permanenţă şi nu a dat nicio şansă echipei oaspete. După această partidă, echipa noastră ocupă locul 5 cu 16 puncte, cu unul mai puţin decât ocupanta locului 4 – CSS Odorhei (loc calificabil la turneul semifinal). În următoarea etapă, juniorii 3 se vor deplasa la Sibiu, sâmbătă, 6 februarie pentru meciul cu CSS Sibiu.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.